Sucuri güvenlik eklentisi

En son yapmış olduğum eklenti incelemesinde yine wordpress güvenlik eklentisi olan Jetpack’in artı ve eksilerinden bahsetmiştim. Bu yazıda wordpress Sucuri güvenlik eklentisini kısaca inceleyeceğim.

Jetpack’in çeşitli yetenekler sağlama artıları olduğundan bu yazımızda bahsetmiştik, Sucuri tam tersi yolu izliyor. Tek bir işi yapmaya odaklanıyor – web sitesi güvenliği sağlamak – ve bunu gerçekten de hakkıyla yaptığını söyleyebilirim.

Sucuri eklentisi bugün itibariyle 800 binden fazla indirmeye sahip. Fakat sadece 345 kere oylanmış ve 5 üzerinden 4.5 yıldız almıştır.

Sucuri Security

Web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı taramak, bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı koruma sağlamak ve daha fazlası gibi yetkili bir güvenlik hizmetinden beklediğiniz her şeyi yapar. Ancak diğer güvenlik eklentilerinden farklı olmasının nedeni, güvenlik ihtiyaçlarını ne kadar kapsamlı bir şekilde karşıladığıdır.

Bu özellikler şunlardır:

  1. WordPress Bütünlük Aracı (WordPress Integrity Tool): Bu araç, temel WordPress dosyalarınızda yapılan değişiklikleri tarar ve bildirir. Bunlar, web sitenizin düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğunuz dosyalardır ve bu nedenle, saldırılara en açık olanlardır. Ayrıca Sucuri, temel dosyalarınızın tam olarak nasıl değiştirildiğini ve orijinal dosyaların neye benzediğini gösteren bir Integrity Diff Yardımcı Programı ile birlikte gelir.
  2. Denetim Günlükleri ve Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı: Sucuri, web sitenizde gerçekleşen tüm etkinliklerin eksiksiz bir raporunu sunar. WordPress kontrol panelinize şüpheli girişler tespit ederse ve herhangi bir zararlı kod eklenirse sizi uyaracaktır.
  3. Güvenlik Duvarı: Kaba kuvvet saldırıları, bilgisayar korsanlarının kullandığı tek yöntem değildir. Ayrıca, web sitelerine giriş sağlamak için DDoS Saldırıları, SQL enjeksiyonları ve diğer benzer yöntemleri yürütürler. Sucuri, güvenlik duvarı ile web sitelerini bu saldırılardan korur ve ardından saldırıların geldiği IP’leri arka listeye alır.

Sucuri Ödeme Planları

Bu özelliklere ek olarak, web sitenize erişmek için yapılan oturum açma girişimlerinin tam listesini de görebilirsiniz (hem başarılı hem de başarısız). Ayrıca, en çok tercih edilen herhangi bir arama motorunun (Google, Yahoo, Yandex, vb.) web sitenizi kara listeye alıp almadığını size söyleyecektir.

Öne çıkarılan görsel ve gönderi içindeki tüm görseller sucuri.net sitesinden alınmıştır.

İlgini çekebilir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir