linkedin kurumsal hesap açma

Şuan bu yazımı okuyorsanız LinkedIn kurumsal hesap nasıl açılır sorusuna yanıt bulmak için gelmişsiniz demektir. Günümüzde internet mecralarının yaygın kullanımı, iş platformlarının da dijital dünyaya yönelmesini sağladı. Artık bir iş görüşmesine gitmek için iş başvurunuzu fiziksel olarak yapmanıza gerek yok. Sosyal ağlar üzerinden istediğiniz kriterlere uygun iş aramaları yapabilir, online olarak hazırladığınız CV ve portfolyo bağlantılarınızı ilgili kurumlara aynı ağ üzerinden gönderebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz. İş dünyasında devrim yaratan bu gelişme hayatımıza LinkedIn sayesinde girdi. Meslektaş gruplar arasında kolay bir iletişim ağı kuran bu sosyal platform; iş başvurusu yapmanın yanı sıra aynı meslekten veya alandan iş arkadaşları edinme, deneyim ve bilgi paylaşma, sayfanızı inceleyen şirketlerle bağlantı kurma gibi farklı amaçlara da hizmet eder. Son derece profesyonel bir iş ağı oluşturan LinkedIn üzerinde bireysel veya kurumsal hesap açarak iş yönetiminizi şekillendirebilirsiniz.

LinkediIn Nasıl Kullanılır?

LinkedIn herhangi bir sosyal medya ağı gibi çalışan bir iş platformudur. Bu platform üzerinde belge paylaşımı yapmak, iş veren ve arkadaşlarla bağlantı kurmak, ilgili kurumları ve kişileri takip etmek, kişiye özel bağlantı paylaşımı yapmak mümkündür. Bu sayede oldukça güçlü bir iş ağı oluşturan LinkedIn, kişi ve kurumların iş hayatını daha iyi kontrol etmelerini ve daha yüksek bir kariyer planı yapmalarını sağlar. Yeni insanlarla tanışmak, iş için gerekli bilgi ve belgeleri toplamak, iş hayatındaki sosyal ağı genişletmek, mevcut iş ilanlarından ilk önce haberdar olmak için kullanılması gereken bir platform olan Linkedin bireysel ve kurumsal iş hayatını en iyi şekilde deneyimlemenize yardımcı olur.

LinkedIn Kurumsal Hesap Açma

LinkedIn bireysel ya da kurumsal profil oluşturma imkanı sunan bir sosyal ağdır. Kişisel hesap oluşturmak için kullanıcı adı ve şifresi oluşturmak ilk adımdır. Daha sonra kişisel CV kısmına iş deneyimi ve çeşitli bilgilerin eklenmesi gerekir. Kişi, kendi hesabındaki bilgi seviyesini ve paylaşım türünü kendi şekillendirebilir.

Kurumsal hesap oluşturmak için ise, kişisel sayfanın sağ üst tarafından sırasıyla “İş” ve “Şirket Sayfası Oluştur” seçenekleri takip edilmelidir. İşletmenin büyüklüğü ve verdiği hizmet seçilerek işletme hakkındaki temel bilgiler sayfaya eklenir. Adres, telefon, hizmet türü gibi bilgilerden sonra sayfa düzenlemesi sayfaya erişim sağlayan kişi veya sayfayı oluşturan kişi tarafından yetkilendirilmiş diğer bir kişi tarafından kontrol edilebilir.

Buraya tıklayarak ister Google hesabınızla isterseniz de başka bir mail adresi kullanarak LinkedIn’e üye olabilirsiniz.

İlgini çekebilir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji