Teknoloji

İnstagram Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

İnstagram şifre değiştirme

İnstagram bugün dünya üzerinde en çok kullanılan ve en fazla kullanıcı sayısına sahip olan görsel paylaşım platformlarından biri. Uygulamayı kullanan çok sayıda kişi olduğu için bu konu hakkında yazılmış çok fazla metin, makale ve problem çözümü bulunuyor. Kullanıcıların en çok yaptığı aramlardan biri de Instagram şifresinin nasıl değiştirileceğine dair. Peki İnstagram şifresi nasıl değiştiriliyor? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

İnstagram Şifresi Yenilemek

Instagram uygulamasının şifresini yenilemek isteyenler için sunduğu bir yöntem bulunuyor. Elbette instagram şifrenizi yenilemek için öncelikle söz mevcut şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor. Eğer şifrenizi biliyorsanız, ilk yapmanız gereken şey hesabınıza giriş yapmak. Bu giriş işlemini isterseniz uygulama üzerinden, isterseniz de tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil ayarlarına gidin ve burada sol kısımda yer alan şifre değiştir butonuna tıklayın. Burada karşınıza üç adet kutucuk çıkacak: Bu kutucuklardan ilkine eski şifrenizi, ikinciye yeni şifrenizi ve üçüncü kutucuğa tekrar yeni şifrenizi girmelisiniz. Tüm bunları tamamladıktan sonra “yeni şifre kaydet” seçeneğine tıkladığınızda hesabınızın şifresi değişmiş olacaktır.

Unutulan İnstagram Şifresini Değiştirmek

Eğer instagram şifrenizi unuttuysanız ve kendinize yeni bir şifre oluşturmak istiyorsanız, İnstagram uygulamasının bunun için kullanıcılarına sunduğu bir yöntem bulunuyor. Bunun için öncelikle şu linke tıklamanız ve Instagram uygulamasının göndermiş olduğu giriş sayfasına gitmeniz gerekiyor:

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr

Bu linke tıkladıktan sonra açılan ekranda sizden mail adresiniz istenecektir. Ardından kullanıcı adınızı da girdiğinizde hesabınızla ilişkili e-posta adresine gerekli şifre değiştirme bilgileri gönderiliyor. E-posta adresinize gelen doğrulama linkini takip ederek şifre yenileme sayfasına ulaşabilirsiniz.

İnstagram adresinizin şifresini unutmamak için akılda kalıcı fakat bir yandan da güçlü bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Bu sorun yüzünden bazen büyük hesaplar bile kapatılmak zorunda kalınabiliyor. Dolayısıyla bu gibi süreçleri yaşamamak adına akılda kalıcı bir şifre belirleyin ya da şifrenizi oluşturduktan sonra telefonunuza ya da bilgisayarınızda bir noktaya kaydedin. Böylece bu sorunları yaşamazsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir